fbpx
Hlavní > Blog > Tetování v létě: Jak o něj pečovat?

Tetování v létě: Jak o něj pečovat?

Tetování, ať už čerstvé, nebo již zahojené, vyžaduje v létě zvláštní péči, aby nedošlo k poškození.
5 tipů, jak pečovat o tetování v létě: 
1. Připravte se dopředu!
I když vám mnozí budou říkat, že na tetování se připravovat nemusíte, v létě to tak úplně neplatí. Minimálně měsíc před samotným tetováním se neopalujte nebo zvolte umístění tam, kde pokožku slunci příliš často nevystavujete. Pokud půjdete na tetování začátkem babího léta, pak místo slunci nevystavujte v létě vůbec. To, jak tělo přijme barvy, ovlivňuje také konzumace alkoholu či omamných látek.
2. Vyhýbejte se vodě!
Máte-li čerstvé tetování, vyhýbejte se zhruba tři týdny koupání. Jak už jsme zmínili výše, vynechte bazény, přírodní koupaliště, ale také moře. Přesná doba je individuální a záleží na procesu hojení, obecně ale platí, že koupat se můžete až ve chvíli, kdy z tetování slezou stroupky.
3. Neopalujte se!
Svoje tetování chraňte také před přímým sluncem. Celých pět týdnů po tetování nevystavujte obrázek slunci a mějte ho zakrytý oblečením nebo šátkem. Další dva měsíce pak mažte tetování opalovacím krémem s faktorem minimálně SPF 50. 
4. Pozor na pot!
V létě se potíte mnohem více než kdy jindy a navíc se také pohybujete v prašnějším prostředí. Pot je dráždivý pro každou ránu, tedy i pro tetování, a prach obsahuje velké množství nečistot. Proto tetování udržujte čisté a suché. Můžete ho omývat pod sprchou a denně použít antibakteriální mýdlo. To ale pečlivě omyjte, tetování bez tlačení nebo drhnutí osušte čistým ručníkem a nezapomeňte ho namazat.  
5. Hydratujte
Prvních 14 dní až 3 týdny je důležité tetované místo alespoň jednou denně namazat hojivou mastí. Na výběr jsou speciální masti, které můžete koupit v tetovacím studiu, nebo se dají použít i masti a krémy s obsahem panthenolu.
Objednat se na bezplatnou konzultaci