fbpx
Hlavní > Blog > Polynesian tattoo

Polynesian tattoo

Málokdo ví, že se tetování poprvé objevilo v Polynésii. Snad to je důvod, proč moderní tetování ve stylu Polynésie patří mezi nejkrásnější a nejbohatší. Koneckonců v nich není jediný náhodný prvek.

Tetování v Polynésii bylo jakousi vizitkou a často hrálo roli dokladu totožnosti. Označovalo, k jakému kmeni osoba patří, jaké má společenské postavení, výkony a důstojné činy, jež v životě udělal apod. Tetování může být na různých částech těla, a to včetně nohou, rukou a dokonce i brady.

Tetování ve stylu Polynésie připomínají umění dřevořezby. Zde se kresba také skládá z mnoha složitých linií, které se otáčí, protínají nebo proměňují ve spirálu. V tomto případě jsou všechny řádky uspořádány symetricky.

Nejčastěji kresby v tomto stylu tetování představují mořská zvířata, symbolizující polynéské mýtické bohy: Boha-rybu, Boha-žraloka, Boha-ještěrku a další. Osoba, která si vybírá tetování s jedním z těchto tvorů, si vybírá patrona, který je schopen chránit ji před neštěstí.

Samozřejmě, v dnešní době styl tetování Polynésie prošel některými modifikacemi a obrazy přestaly být obdařeny hlubokým smyslem, který předtím nosily. Ale přesto tento styl tetování fascinuje svou nepředvídatelnou hrou čar. Mnoho lidí si proto nechává udělat tetování nejen z praktických, ale estetických důvodů. Nedoporučujeme tetování v tomto stylu realizovat v malé velikosti, protože tato tetování vypadají dobře pouze pokud nejsou prostorově omezená.

Objednat se na bezplatnou konzultaci