fbpx
Hlavní > Blog > Chicano tattoo

Chicano tattoo

Tento neobvyklý a originální styl tetování vznikl ve čtyřicátých letech 20. století v USA. Populární ovšem bylo pouze mezi zástupci podsvětí. Většina tetování ve stylu chicano byla realizována latinskoamerickými příslušníky různých zločineckých skupin a gangů.

Mezi charakteristické rysy tohoto stylu tetování patří použití černé barvy, elegantní tenké linie kreseb, jasné kontury, stíny a polotóny a vysoký kontrast. Na výstupu poskytují tyto techniky tetování realistické obrazy posvátných předmětů.

Tradiční Chicano je monochromatické tetování, pokrok však nelze zastavit a během let došlo ke změnám v paletě barev. Na obrázcích lze použít jasné barvy jako je červená a zelená. U tohoto stylu tetování však často zůstává dominantní černá barva.

V tetování Chicano převažují náboženská témata a tradiční obrazy – Ježíš Kristus, Panna Marie, kříže a andělé. Tato tetování zdůrazňovala náboženství nositele, ale představovala také jeho osobní amulet.

Jiná témata tetování zahrnují obrazy žen, citace a nezapomenutelná data, například narozeniny dítěte, den smrti milovaného člověka atd.

To je tetování, které odkazuje na každodenní život gangsterů. V sedmdesátých letech převažovaly motivy zbraní, karet, peňez nebo drog.

Objednat se na bezplatnou konzultaci