fbpx
Hlavní > Blog > Alex

Alex

Proč ses rozhodl pracovat jako piercer?

Ještě jako teenager jsem začal projevovat zájem o piercing a tetování. V té době jsem se na to díval očima dítěte a tyto věci jsem nepovažoval za nějaký příjem. Byla to spíše forma protestu proti společnosti a touha po sebeurčení. Měl jsem idoly, stejně jako všichni kluci v tomto věku, a přirozeně jsem chtěl být jako tito lidé. Uvědomění, že chci být profesionálním piercerem, přišlo náhodou. Jednoho dne v roce 2015 jsem se probudil a uvědomil si, že se chci věnovat právě tomuto řemeslu. Vždy jsem věřil, že potřebuji pracovat tam, kde se cítím dobře.

Proč piercing? Je to krásné!

Neexistuje žádný dress code. Čím výraznější jsi, tím lépe + obrovské množství nových a neobvyklých setkání.

Pamatuješ si první piercing, který jsi udělal?

První piercing jsem udělal v 9. třídě v roce 2007 svému kamarádovi. Propíchl jsem mu ušní lalůček a poté jsem začal dělat piercingy na různých místech všem svým přátelům.

Co je pro tebe zdrojem inspirace?

Za zdroj inspirace považuji dělat lidi okolo sebe šťastnými. Mnozí lidé se bojí jehel… a tady ke mně lidé přichází sami. Toto je obrovské vítězství klienta nad sebou samým!

Piercing je umění. Piercing je vysoce kvalitní šperk s anatomicky správně umístěním kanálem. Já se zlepšuji a zvyšuji své znalosti. Čtu lékařskou literaturu a pravidelně navštěvuji přednášky a semináře (APP – Asociace profesionálních piercerů.

Co můžeš říct o současných trendech v piercingu?

Piercing je zpět v módě!

A pokud je pro vás těžké rozhodnout se o piercingu pupíku, nosu, obočí nebo rtů, pak stylový piercing ucha je dobrá neutrální volba pro ty, kteří ještě nemají s piercingem zkušenosti, ale opravdu si přejí ho vyzkoušet.

Módní piercing do uší je dnes vhodný pro všechny věkové kategorie, takže pokud vám to váš životní styl umožňuje, doporučuji zkusit účinnost tohoto netradičního způsobu sebevyjádření!

Jak vypadá pracovní den piercera?

Můj pracovní den začíná v 11:45, kdy přijdu do studia, přezuji se do pracovní obuvi a převléknu se do pracovního oděvu. Po pečlivém mytí rukou a přípravě mého místa a nástrojů v souladu se všemi normami Hygieny začínám přijímat klienty a provádím konzultace telefonické i osobní.

Jaké jsou výhody a nevýhody profese piercerů?

Nevýhody:

Nebezpečná profese z důvodu možné infekce ze strany klienta, nemocí přenášených biologickými tekutinami, poškození zdraví klienta.

Výhody:

Neustálé zvyšování dovednosti. Je důležité mít přehled o novinkách na trhu se šperky a vybavením, trendy se totiž neustále mění.

Máš nějaké profesionální tabu? Co by sis nikdy nedovolil?

Pro mě je nepřijatelné používat jehly více než jedenkrát!

Jeden piercing = jedna jehla!

Co děláš ve svém volném čase?

Volný čas téměř nemám. Jsem příkladný rodinný muž! Práce – domov. Po práci plním povinnosti v domácnosti, snažím se své ženě kdykoli pomáhat a trávit čas se svým synem. O víkendech zajdu s kolegy rád na pivo.